Susitikimas su smuikininku, kamerinės muzikos profesoriumi

IMG_4626

Kovo 2 d. Austrų literatūros skaitykloje įvyko susitikimas su smuikininku prof. Petru Kunca. Vakaro vedėjas muzikologas doc. dr. Rimantas Astrauskas lakoniškai priminė, kad buvęs ilgametis Valstybinio Vilniaus kvarteto smuikininkas (su ansambliu pelnęs Lietuvos nacionalinę premiją) bei LMTA Kamerinio ansamblio katedros vedėjas Petras Kunca dabar veikia Europos mastu – yra Europos kamerinės muzikos akademijos (ECMA) bei Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos (ECMTA) narys, Lietuvos ir Austrijos draugijos (LAD) valdybos pirmininkas. Neseniai Petras Kunca už nuopelnus menui ir mokslui apdovanotas Austrijos Garbės Kryžiumi.

IMG_4630

Vakaro metu ekrane demonstruotos nuotraukos iš svarbiausių profesoriaus gyvenimo epizodų, kurias pats profesorius trumpai komentavo. Pokalbio su vakaro vedėju metu P. Kunca dalinosi įvairiomis mintimis; antai kalbėdamas apie Europos kultūrų sąveiką pasitelkė palyginimą, kad kultūros viena kitą maitina kaip Dunojų jo intakai, prisiminė „Visų J. Haydno styginių kvartetų“ ir „Lietuvos kompozitorių styginių kvartetų“ ciklus, paruoštus kartu su Vilniaus kvarteto kolegomis.

 

Nuolatiniai Lietuvos ir Austrijos draugijos renginių dalyviai Kristina Valentonienė (LAD Valdybos vicepirmininkė) bei scenaristas, režisierius Raimondas Paškevičius neskubriai paskaitė poetės, rašytojos Danutės Žilaitytės  eilių. Renginio „sceną“ puošė  Petro portretas, nutapytas jo brolio, dailininko Romualdo Kuncos.

IMG_47701

Vakarą pradėjo ir apibendrino muzika. Jau pasitinkant svečius iš įrašų  skambėjo W.A. Mozarto ir C. M. von Weberio  Kvintetai, įrašyti P. Kuncos ir jo dabartinio styginių kvarteto „Akademija“ kartu su klarnetistu Mariumi Deksniu. Vėliau profesorius vienas pasmuikavo  „Dedikaciją“ (savo aranžuotą Bacho-Gound’o „Meditatión“), o pabaigoje su buvusiu savo bakalauro, magistro ir doktorantūros studentu  M. Deksniu atliko austrų bičiulių aranžuotas populiariausias ištraukas iš Mozarto „Stebuklingosios fleitos“, kurių baigiamojo fragmento „Das klinget so herrlich, das klinget so schön!“ garsai tarsi išreiškė muzikantų gyvenimo moto.

IMG_4858

Rita Nomicaitė

Nuotraukos Tomos Katinaitės

2017 03 14

 

Taip pat skaitykite

http://www.menobangos.lt/category/apie-muzika/

 

 

Susisiekite