Austrijos dienos minėjimas

IMG_2564

2023 metų spalio 27 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko Austrijos nacionalinės šventės minėjimo vakaras.

1955 metų spalio 26 dieną, šalį palikus paskutiniam užsienio kareiviui, Austrija tapo neutralia valstybe. Po 10 metų, 1965-aisiais, Austrijos parlamentas šią dieną paskelbė nacionaline švente, kuri kasmet minima ir bibliotekoje.

Renginį pradėjo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė Aldona Jeleniauskienė, pasveikindama vakaro dalyvius ir svečius. Lietuvos Respublikos Seimo narė, Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės pirmininkė Vilija Aleknaitė-Abramikienė atkreipė dėmesį į stiprius Lietuvos ir Austrijos ryšius, turtingus kultūrinius mainus ir išreiškė viltį, kad jie dar labiau plėsis.

Ilgametis Lietuvos ir Austrijos draugijos prezidentas prof. Petras Kunca papasakojo Austrijos himno istoriją, kuriam netrukus iškilmingai skambant, ekrane buvo demonstruojami svarbiausi šalies istorijos įvykiai ir gamtos vaizdai.

Diplomatė Rūta Genienė, ilgametė Lietuvos ambasados Vienoje darbuotoja, papasakojo istoriją, kaip dingus Kretingos bažnyčios Jėzaus skulptūrai, ji buvo atpažinta Vienos aukcione ir bendrų dvišalių pastangų dėka buvo grąžinta į Lietuvą. Dabar eksponuojama Dailės muziejuje.

IMG_2653

Antroje minėjimo dalyje skambėjo Austrijos muzika. Atlikėjai – garsus baritonas Jonas Sakalauskas ir žavus tenoras bei klarnetistas Žilvinas Brazauskas. Akompanavo pianistė prof. dr. Raminta Lampsatytė. Skambėjo L. van Beethoveno, W. A. Mozarto, G. Mahlerio kūriniai.

Neformalioje aplinkoje diskutuota apie bendradarbiavimo su Austrijos kultūros atstovais galimybes bei Lietuvos menininkų „eksportą“ į Austriją, tarpininkaujant LR ambasados Vienoje ir atskirų Austrijos žemių garbės konsulams. Pasidžiaugta, kad bibliotekoje reguliariai organizuojami Austrijos menininkų koncertai ir parodos.

 

LAD pirmininkas Linas Janulevičius